राजनीतिक आत्महत्याको बाटो रोज्दै प्रधानमन्त्री ओली

Click here to Share
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

मिन बहादुर सुनुवार ‘सुमन’
आज विश्व पूर्ण रुपमा अमेरिकाको राष्ट्रपतीय निर्वाचनले तरंगित छ । विश्वका सबै अखबारमा अमेरिकन चुनाव छाएको छ । र, ३३ करोड अमेरिकन जनताले जो वाइडेनलाई राष्ट्रको ४६ औं राष्ट्रपतिको रुपमा चुनेका छन् । उनी हाल ७८ वर्षका भए । नेपालको हकमा भए वृद्धा भत्ता प्राप्त गर्ने उमेरका हुन्थे । तर, विश्वकै शक्तिलशाली मुलुकको शक्तिशाली र लोभलाग्दो जिम्मेवारीमा उनी निर्वाचित भए । मुखाले, अहंकारी, दम्भी र खरबपती डोनाल्ड ट्रम्पलाई भद्र, नम्र र स्पष्ट भिजन भएका निकै पाका बुढाले मज्जाले पछार्न सक्षम भए । त्यसकारण, यो जीत उमेरको जीत होइन् । यो जीत स्पष्ट विचारको हो । र, त्यत्रो विशाल राष्ट्रमा वाइडेन रहरले होइन, आवश्यक्ताले जन्माएको नेतृत्व हो । स्पष्ट विचार अनि सही व्यवहार छ भने कुनैपनि काम गर्न उमेरले छेक्दैन भन्ने प्रमाण अमेरिकन चुनावे छर्लङग पारेको छ । तर, व्यक्तिको स्वास्थ्य र विचार भने ठीक हुनुपर्छ ।

अब यही परिवेशमा नेपालको राजनीतिलाई हेरौं । अहिले सत्तारुढ दल नेकपाभित्रको विवाद पार्टी विभाजनसम्मको विन्दुमा छ । नेकपाका कार्यकारी अध्यक्ष प्रचण्ड, वरिष्ठ नेताद्धय झलनाथ खनाल, माधवकुमार नेपाल, नेता वामदेव गौतम र प्रवक्ता नारायणकाजी श्रेष्ठ एकातिर छन् भने प्रधानमन्त्री समेत रहेका केपी शर्मा ओलीसँगै महासचिव विष्णु पौडेल, ईश्वर पोखरेल र रामबहादुर थापा बादल अर्कातिर छन् ।

आजभोली पाँच भाई अर्का एक भाईसँग भिडिरहेका छन् । कतै प्रधानमन्त्री ओली सुध्रिन्छन र बिगिँदै गरेको पार्टीको छवीमा सुधार होला कि ? भन्ने आशयले सचिवालय बैठक बोलाउन पाँच भाईले निकै नम्र र भद्र तरिकाले लिखित माग गरेका छन् । तर ओलीले वास्ता गरेका छैनन् । र, पार्टी विधि–पद्धतिमा चल्नुपर्छ भन्ने कुरा यी पाँच नेताले विगतदेखि नै उठाउँदै आएका छन् ।
यो भिडियो पनि हेर्नुहोस्-


Click here to Share
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hello Nepal Tv

हेल्लो नेपाल टि.भि. डटकम नेपाली भाषाको समाचार पोर्टल हो । समाचार ,विचार,मनोरञ्जन,खेलकुद,प्रवास, र विश्वका खबर ,सुचना प्राविधि,सौन्दर्य,रोचक सामाग्री ,मिडिया तथा जीवनका बिभिन्न आयामका समाचार र विश्लेषणहरु सम्बन्धी हेल्लो नेपाल टि.भि. डटकम का प्राथमिकता हुन्।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *