गणतान्त्रिक नेपालको छातीमाथि राजावादीको बेमौसमी हुँकार

Click here to Share
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

मिन बहादुर सुनुवार ‘सुमन’
शिशिर ऋतु अहिले वैंशालु अवस्थामा छ । जाडोले गर्दा नेपालको भूमि बेस्सरी चिसिएको छ । र, चिसोसँगै हिमालमा हिउँको थुप्रो बढ्दै छ । त्यसकारण, चिसो सिरेटोले मान्छेका शरीर काँपिरहेको अवस्थामा मानिसहरु न्यानो कपडा अनि बासको खोजीमा भौंतारिरहेका छन् । मानिस तातो खानाको चाजोपाजोमा व्यस्त छन् । तर जोसँग न्यानो कपडा, न्यानो बास अनि तातो खाना छैन भन्नुहोस् त उनिहरुको अवस्था कस्तो होला ? जाडो मौसममा कोही न्यानो ओतको खोजीमा छन् भने कोही तातो खानाको ।

तर, गत हप्ता सडकमा मोटरसाइकलको ठूलो भिड थियो, जसको खोजको उद्देश्य नितान्त फरक थियो । मानौ त्यो हुलले केही खोजिरहेको छ । हरेक दिन अनि हरेक रातसम्म । के त्यो हुलले जनताको लागि तातो गास, न्यानो बास र कपास खोजेको हो तरु के त्यो हुलले नेपालको स्थायित्व अनि समृद्धि खोजेको हो ? पक्कै पनि होइन । त्यो भिड जनताको खातिर न्यानो गाँस, बास र कपासको खोजीमा थिएन । त्यसकारण, त्यो भिडले अहोरात्र खोजेको व्यक्ति जनता थिएन, जनताको आवश्यक्ता थिएन–राजसंथा र हिन्दुराज्य थियो । त्यो हुलको खोजीको केन्द्रबिन्दु नरेश थियो । किनकि त्यो हुलको टड्कारो नारा भित्र ‘राजा आउ देश बचाउ’ को आवाज बुलन्दित थियो । जुन आवाजले सडक र गल्लिहरु हिजोआज दुर्गन्धित भएका छन् ।
यो भिडियो पनि हेर्नुहोस्-

को हुन् त ती बाइकको हुलमा घोक्रो फुट्नेगरि चिच्याउने मनुवाहरु ? अरु कोही होइनन् । ती राजाको भरौटे हुन् । जसले हिजो दरवारको जुठोपुरो खाएर बाचेका अनि दरवारको छत्रछायामा हुर्केका राजाको चाकडीवाजहरु नै आज राजाको पक्षमा खुलेआम सडकमा दौडिरहेको छन् । जो कोक्रोमा हुर्कदै गरेको शिशु संघीयता र गणतन्त्रको निर्मम रुपमा हत्या गर्न अग्रसर छन् । यो झुंडको आरोप छ गणतन्त्रवादीले केही गरेनन् । अग्रगामीले केही लछारपाटो लगाएन। राजावादीहरुको बेलाबेला भन्ने र गर्ने यस्तो हर्कहरु देख्दा अनि सुन्दा जनताको मनमा केही गम्भीर प्रश्नहरु ठोकिँन्न थालेको छ ।


Click here to Share
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hello Nepal Tv

हेल्लो नेपाल टि.भि. डटकम नेपाली भाषाको समाचार पोर्टल हो । समाचार ,विचार,मनोरञ्जन,खेलकुद,प्रवास, र विश्वका खबर ,सुचना प्राविधि,सौन्दर्य,रोचक सामाग्री ,मिडिया तथा जीवनका बिभिन्न आयामका समाचार र विश्लेषणहरु सम्बन्धी हेल्लो नेपाल टि.भि. डटकम का प्राथमिकता हुन्।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *